Ne demek?

İbuprofen ve naproksen sodyum ağrıları hafifletir. Makyaj çantanızda yahut arabanızda ivedi durumlar bâtınin ağrı stoper bulundurun, böylecene çok ihtiyacınız olduğunda beklemek zorunda kalmazsınız.

Endometriozis; rahim iç tabakasının alışılagelen dışı yerde bulunup, her adette hormonlara karşılık vererek kanaması ve çevresinde irritasyon oluşturmasıdır.

Bu ameliyatta kamerayla karnın derunine fallır. Ultrasonda saptama edilemeyecek olan endometriozis görülür ve sağaltım edilebilir. GnRH benzer dediğimiz güdük çağ kucakin menopoza sokan otlar ve hormonlu spiral başka iyileştirme seçenekleridir.

Sağaltım: Dismenore tedavisi; ilaç ve vecaları azaltan tekniklerle gestaltlabilir. Ancak şiddetli olgularda cerrahi yöntemler de gerekebilir.

D vitamini adet kramplarının ve adet sancısının hafiflemesinde son grado etkilidir. D vitamini kaldırmak sinein güneş ışınlarından yararlanılabilir.

vajina ve rahim ağzının spekülumla muayenesi – spekülum vajina ve rahim ağzının muayenesi yürekin kullanılan tıbbi bir alettir,

3-Egzersizler:Yürüyüş,çiftteker,yüzme kabil rahat spor faaliyeleri ,vecayı azaltan endorfın salgılamasını üreterek adet dertsını azaltırlar. Sporcularda adet dertlarına henüz azca rastlanır.

3 kamer sonra kifayetli kontrol sağlanmamışsa ve endometrioma, endometriozis ya da enadenomyozis başüstüneğu düşünülürse Diagnostik Laporoskopi dediğimiz faaliyetler dokumalabilir.

Aşırı adet görüyor ve testlerden Bu Bağlantıyı tıklayın sonra sebep hala bilinmiyorsa myom yahut polip gibi anormallikleri seçmek yürekin rahminize ultrason dokumalabilir.

Bilim insanları bahir süngerinden dokunmabana ilacı ürettiğini açıkladı “Yeni enjeksiyon genelgesi hekime savunmada yardımcı…Fakat kesin hız değil”

şayet regl döngüleriniz düzenliyse bu, vücudunuzun önemli taksimmlerinin olağan şekilde çkızılıştığı fehvaına hasılat. Bazı durumlarda, adet kanamalarınızın olmaması, yumurtalıklarınızın uygun miktarda östrojen üretmedikleri fehvaına gelebilir.

Adet döneminde kâh kanamadan önce başlayan, kanamanın sıkı başüstüneğu günlerde elan çok hissedilen, avratnda ve rahim bölgesinde kramplar şeklinde ortaya çıdem sancıevet denir. Adet sancısı sırasında hissedilen kramplara; karın bulantısı, ishal, baş dönmesi, kan basıncı düşüklüğü, çarpıntı, bel ve eğin balkısı, yorgunluk, enflüanza üzere hisler de zevcelik edebilir.

İlerleyen evetşla yan yana sancı şiddeti ve sıklığı azalmaktadır fakat evlenince adet sancısının azalacağı yanlış bir bilgidir. 

Papaya da adet sancılarında son aşama etkilidir. Krampların ve sancıların azalmasını katkısızlar. Papaya etkili miktarda A vitamini kadar yararlı vitaminler karınerir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Ne demek?”

Leave a Reply

Gravatar